5 grudnia pracownice naszej szkoły wzięły udział w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować organizowanym przez WOŚP.
Dzięki czemu pozyskaliśmy bezpłatne fantomy oraz materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć z pierwszej pomocy.
5 grudnia pracownice naszej szkoły wzięły udział w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować organizowanym przez WOŚP.
Dzięki czemu pozyskaliśmy bezpłatne fantomy oraz materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć z pierwszej pomocy.
Katarzyna Maćkowska - uczennica klasy VII - zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym "Co mi w duszy gra...", kategoria: poezja, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Kasi serdecznie gratulujemy!!!
Dziś naszą szkołę odwiedził Pan Robert Hałuszka - ratownik medyczny, który na co dzień pracuje w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Turku i zarazem absolwent naszej szkoły.
Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Spotkanie to było również doskonałą okazją do zapoznania się z zawodem ratownika medycznego i wdrażania dzieci do wykonywania czynności ratujących ludzkie życie.
Panu Robertowi dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę.
27 listopada w naszej szkole odbył się konkurs ,,Polskie symbole narodowe". Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas II - VII.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria I (uczniowie kl. II -III):
1. Michał Przerwa
2. Tymon Wyzujak
3. Kuba Łopata
Kategoria II (uczniowie kl. IV-V):
1. Cezary Bartosik
2. Martyna Janiak, Wiktor Małecki
3. Lilianna Tyczka
Kategoria III (uczniowie kl. VI -VII)
1. Lena Sobiś
2. Filip Warmiński
3. Maja Wypych
Wszystkim uczniom dziękujemy za przygotowanie się i zaangażowanie.
Dzisiejszego wieczoru nasi uczniowie mieli okazję wspólnie bawić się na andrzejkowej dyskotece, która przyniosła wiele radości i niezapomnianych chwil.
Podczas dyskoteki nie zabrakło świetnych zabaw tanecznych! Uczniowie wspólnie zatańczyli znaną i lubianą belgijkę, która zawsze łączy wszystkich w wyjątkowej atmosferze. Był też taniec-pociąg, w którym wszyscy mogli poczuć się jak jedna wielka rodzina. Była to nie tylko świetna okazja do potańczenia przy ulubionych przebojach, ale także czas na integrację i wspólne spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek.
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.
Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło dziś do szkoły ze swoim milutkim przyjacielem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.
Uczniowie klas IV - VII wybrali się dziś do Kina Helios w Koninie na film pt. "Pozdrowienia z Marsa". Po zakończonym seansie udali się do sali zabaw Wartownia Konin. W ramach świątecznej akcji "Zaproszenia dla szkół" czekało na nich mnóstwo atrakcji: trampoliny, zjazdy tunelem, wiele labiryntów, boisko do gry w piłkę i karuzele. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do integracji międzyklasowej.
Z przyjemnością informujemy że konkurs plastyczny pt. ,,Moja ulubiona postać bajkowa" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Jury przyznało następujące nagrody:
1. Antonina Biernat ,,0"
2. Michalina Matusiak kl.1
3. Oliwia Matusiak ,,0"
Wyróżnienia:
Antonina Wyzujak 0, Vanessa Tyczka kl.2, Szymon Warmiński kl.2, Adam Frątczak kl.3.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone .
Gratulujemy
Dziś w naszej szkole pachniało obłędnie! Wszystko to za sprawą warsztatów robienia czekolady. Uczniowie sami tworzyli własne tabliczki, mogli je degustować i ozdabiać. Poza tym dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym smakołyku i zabrali do domu własnoręcznie stworzoną czekoladę. Warsztaty te były sponsorowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chylina. Dziękujemy wszystkim członkom na czele z Panią Prezes Bożeną Przerwa za tak miły gest.
W dniu 15 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z dziesięcioma sposobami pomocnymi w nauce tabliczki mnożenia. Klasy 4-7 brały udział w konkursie na mistrza tabliczki mnożenia. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy naszym mistrzom tabliczki, którymi w tym roku szkolnym zostali: Julia Maciaszek, Wiktor Małecki, Marcel Zarywny i Lena Sobiś
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To okazja, aby w sposób radosny i pozytywny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne. Przedstawiamy krótką fotorelację w jaki sposób świętowaliśmy ten dzień. Zapraszamy do oglądania!
,,Talerz zdrowego żywienia" porcja zdrowych produktów dla małego i wielkiego człowieka.
W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku. Podczas zajęć omówiliśmy zasady zdrowego odżywiania oraz podkreśliliśmy rolę aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka.
Nasza szkoła wzięła udział w kampanii Dzieciństwo bez Przemocy organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie wzięli udział w lekcjach online prowadzonych przez specjalistów z fundacji. Tematem lekcji dla uczniów klas 4-7 było: „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”, a dla klas 1-3: „Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!”
11 listopada to dzień, który na zawsze zapisuje się w sercach Polaków – dzień, w którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Dziś, 8 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczęliśmy od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się po raz kolejny w ogólnopolską akcję #SzkolaDoHymnu.
Mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii przygotowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem p. Ilony Grzelak i p. Aldony Małeckiej. Śledziliśmy wspomnienia o upadku Polski, o próbach walki z zaborcami, a także o przysiędze Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku i obozie zagłady dla polskich dzieci w Łodzi. Oddaliśmy szacunek tym, którzy walczyli o naszą wolność i kulturę.
"Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją pielęgnować, by przetrwała w sercach przyszłych pokoleń."
Palą się znicze...
Przypominają,
Że ktoś odchodzi,
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć,
Palą się znicze...
,,Znicze" - R. Przymus
25 października 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy. Każdy przedszkolak już wie, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat, nadawca oraz sortownia .
Serdeczne gratulacje dla uczniów naszej szkoły Leny Sobiś i Filipa Warmińskiego, którzy dziś odebrali z rąk Pani Wójt Elżbiety Klanowskiej stypendia za osiągnięcia w nauce.
Życzymy dalszych sukcesów!
Powered by aSc EduPage