4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały wspólnie plakat, obejrzały prezentację o zwierzętach, oraz zrobiły maski które posłużyły im potem do zabawy.
Światowy Dzień Zwierząt
Dzień Chłopca
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, serdeczne życzenia dla każdego chłopca, dużego i małego.
Dzień Przedszkolaka
W dniu 21.09 dzieci z Oddziału Przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Spędziły czas na wspólnej zabawie. Wykonywały swój portret, uczestniczyły w grach zespołowych i bawiły się przy ulubionych piosenkach. Na koniec każdy Przedszkolak otrzymał medal oraz słodkości.
Akcja "Sprzątania świata"
Międzynarodowy Dzień Kropki
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Pracując w grupach, stworzyliśmy „kropkowe” inspiracje, które zawiesiliśmy na korytarzu szkolnym. Obchody tego święta uświadomiły, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty.
Koło historyczne
Podczas wrześniowych zajęć koła historycznego uczniowie naszej szkoły zapoznawali sie z kultura pierwszych Piastów i przypomnieli sobie znaczenie Chrztu Mieszka I i Polski. Odegrali rowniez inscenizacje przyjęcia chrztu wedlug własnego scenariusza.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
W związku z pandemią wirusa COVID-19 rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września
w formie spotkań z wychowawcami:
godzina 10.00
klasa II – w bibliotece szkolnej
klasa III – sala nr 10
klasa V – sala nr 15
klasa VI – sala nr 7
klasa VII – sala nr 6
klasa VIII – sala nr 8
godzina 11.00
klasa I – sala nr 10
Oddział Przedszkolny – sala nr 2
Rodziców, Nauczycieli oraz Uczniów prosimy o zachowanie się zgodnie z reżimem sanitarnym:
· Obowiązek dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły,
· Nakaz poruszania się w maseczkach/ przyłbicach, z wyłączeniem sal lekcyjnych,
· Zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim Uczniom, Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wytrwałość, zrozumienie i osobiste zaangażowanie. Gratulujemy osiągnięć zdobytych w tych trudnych warunkach, na miarę każdego z Was.Życzymy Wszystkim, by nadchodzące wakacje były czasem wytchnienia, ale i dalszego rozwijania pasji i zainteresowań.Mamy nadzieję, że te dwa miesiące będą szansą na bezpieczny wypoczynek, zebranie energii do pracy w nowym roku szkolnym.Do zobaczenia we wrześniu...
Grono Pedagogiczne i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chylinie
7
Dzień Ojca
- 5
Gminny konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona podróż wakacyjna”
Gminny konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona podróż wakacyjna”Zbliżają się wakacje, każde dziecko chciałoby spędzić je w niezwykły sposób, odwiedzając różne wspaniałe miejsca. Wakacyjną podróż marzeń umożliwił dzieciom z naszej gminy Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Chylinie organizując konkurs plastyczny pod hasłem „Moja wymarzona podróż wakacyjna”.
Jury przyznało 3 nagrody w kategorii wiekowej 5-7 lat:
- Wiktor Małecki – Gminne Przedszkole we Władysławowie
- Olaf Matusiak – Gminne przedszkole we Władysławowie
- Kornel Cieślak – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Chylinie
Kategoria wiekowa 3-4 lata:
- Franciszek Jesiołowski – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Wyszynie
- Jaśmina Bąkowska - Gminne Przedszkole we Władysławowie
- Natalia Sikorska - Oddział w Szkole Podstawowej w Wyszynie
Jury przyznało również wyróżnienia dla dzieci:
Alan Małolepszy (GP Władysławów), Seweryn Paruszewski (SP Natalia), Aleksandra Maciejewska (GP Władysławów), Natan Bartczak (GP Władysławów), Szymon Lewandowski (SP Wyszyna), Adam Połatyński (SP Wyszyna), Julia Maciaszek (SP Chylin), Antonina Radecka (SP Wyszyna), Bartosz Przybylski (SP Chylin), Tomasz Maćkowski (SP Chylin), Anna Marciniak (GP Władysławów), Julia Janeczek (SP Wyszyna).
Wszystkim dzieciom dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności.
Organizatorzy: Aleksandra Piechocka, Emilia Radecka
3
Certyfikat
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała", w którym dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział właśnie dobiegł końca. A oto certyfikat za uczestnictwo oraz wykonanie zadań w duchu patriotyzmu i umiłowania swojej Małej i Dużej Ojczyzny. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w realizacje projektu.
Dyplom
Sukces Adama
Kreatywne pisanie to wspaniała okazja, aby spojrzeć na świat cudzymi oczami. Wyobrazić sobie, co przeżywają inni. W tegorocznej edycji konkursu „Popisz się talentem” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do spojrzenia na świat oczami zwierząt. Nadesłanych zostało 2827 prac, które wzruszyły i zachwyciły jury.
Z dumą pragniemy ogłosić, iż wśród 15 laureatów konkursu w kategorii klas V-VIII znalazł się Adam Ratajczak z klasy V. Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania 30 laureatów z dwóch kategorii wiekowych zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. A wszystkich – i laureatów, i czytelników – na pewno ucieszy fakt, że cały dochód ze sprzedaży pokonkursowej książki trafi do fundacji działającej na rzecz zwierząt.
Serdecznie gratulujemy Adamowi tak wielkiego sukcesu!
Na zdjęciu Adam z bohaterem opowiadania Fifi.
Z DOBROCI SERCA
- 8
Dzień Dziecka
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chylinie w ramach organizacji "Zdalnego Dnia Dziecka" przesyłają życzenia swoim uczniom.
Międzyszkolny konkurs NIEZWYKŁY KUBEK rozstrzygnięty.
W konkursie brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chylinie oraz Szkoły Podstawowej w Kunach. Zadaniem było wykonanie graficznego projektu kubka - logo swojej szkoły. Napłynęło wiele bardzo interesujących prac. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i niezwykłą kreatywnością.Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom w poszczególnych kategoriach:
Kategoria klas 1-4:
I miejsce - Lena Sobiś, Maja Wojdak,
II miejsce - Filip Witczak, Wojtek Małecki,
III miejsce - Jan Skubiszewski, Oliwia Wojdak,
Wyróżnienia - Filip Warmiński, Amanda Klusiewicz, Julia Cieślak
Kategoria klas 5-8:
I miejsce - Anna Medycka,
II miejsce - Anna Żerkowska,
III miejsce - Krystian Łukaszewski,
Wyróżnienia: Adam Ratajczak, Kacper Kaczorowski, Nadia Przybylska
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom.
G. Andrzejewska
M. Kasprzak
23
DZIEŃ MATKI
Koronawirus pokrzyżował plany wszystkim i dotknął wszystkich dziedzin naszego życia. Ale na szczęście nie uderzył w pamięć o najważniejszych osobach - naszych MAMACH. Planowaliśmy wielki koncert, wystawę …. Niestety nie tym razem… Jednak dzieci rysowały, malowały, pisały, aby powiedzieć wszystkim MAMOM , jak bardzo je kochają. Efektem są prace uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy ( laurki, portrety, wiersze, listy a nawet jeden - przeprowadzony bardzo rzetelnie - wywiad z mamą). Są one wyrazem uczuć a jednocześnie formą prezentu …. Kochane Mamy! Za wszystko dziękujemy, przepraszamy i życzymy Wam wszystkiego , co najlepsze!!!
Dla mojej mamusiPyszną kawę zrobię i ciasteczko upiekęNiech odpocznie sobie.I usiądę jej na kolanach, mocno przytulęI szepnę jej do uszka, żeKocham ją najbardziej na świecieJesienią, zimą, wiosną i w leciePodziękuję za wszystko,za miłość, za troskę i za nakazyI będę jej szeptał na uszko tysiąc razyKocham Cię Mamusiu.
Wiktor Loch, kl. VB
Mamusiu kochana,Ty jesteś jak słońce,zawsze nas wszystkich potrafiszogrzać na każdej łące.
Ty jesteś codziennieradosna i uśmiechnięta,dlatego w dniu Twojego święta,życzę Ci wszystkiego najlepszego.
Za wszystko dziękuję sto razy,a przede wszystkim za twe czułe sercei mądre nakazy.
Ewelina Kubasik Kl VI
Do mamyTo ja nie pierworodny lecz twój syn umiłowany.Ten przez wszystkich na początku obmawiany.Spadłem na Ciebie jak grom niespodziewany.Lecz ty podniosłaś się i zawalczyłaś jak mur skamieniały.To ja lwiątko spod silnej lwicy przepraszam Cię .Przepraszam Cię .Za łzy spływające ze zmęczonej powieki.Za bezsenne noce gdy potrzebowałem opieki.Za strach gdy wycofywali kolejne leki.To ja w całej tej pyskującej i buntowniczej osobowości .Dziękuję Ci.Za bajki …jak kot palił fajki…Za kołysanki…Elmo rymowanki…Za pierwsze jednakże niespodziewane kroki.Za pierwsze słowa te czytane i wypowiedziane .Za rysowanie i malowanie.Dziękuje Ci za to że jesteś i zawsze przy mnie będziesz.To ja nie zawsze doceniany jakże często przytłaczany.Z całego serca wybaczam CiTe słowa pomyślane i wypowiedziane .Te moje pragnienia niezrealizowane.Te piękne laurki zapodziane.
Adam Ratajczak Kl V
Dzisiaj jak co dzień ranozebrałaś się do pracy,wstajesz tak wcześnie ranoo świcie…
Ze wszystkich kwiatów,co rosną na łącechciałabym zerwać słońce i dać je potem tobiezłociste i gorące.
Alicja Kurz
Jak być zwykłym człowiekiem i nie zwariować.
Rozmowa z Mamą
Dzień dobry. Dzisiaj przeprowadzę wywiad z Mirosławą Cieślak. Najlepiej jednak będzie, jak przedstawi się ona nam sama. Kim jesteś?Dzień dobry. Kim jestem? Jestem mamą na pełnym etacie, kobietą po trzydziestce. Jestem jakimś elementem świata, który myślę, że ma coś do powiedzenia ciekawego.
Czy mogłabyś nam powiedzieć, czym się zajmujesz na co dzień?Na co dzień, jak już mówiłam wcześniej, jestem mamą, obecnie jestem również nauczycielem, trochę krawcem, trochę fryzjerem. Pilnuję, żeby dzieci w odpowiednim czasie zasiadły do lekcji, żeby miały co jeść, żeby chodziły czysto ubrane. Ostatnio, coraz więcej zajmuje mi prowadzenie pewnej firmy, która nazywa się „Dom Cieślaków”. Zarządzam, co kto ma robić, żeby działała tak jak powinna, aby wszyscy udziałowcy w tej firmie byli zadowoleni.
Co robisz w wolnym czasie?Wydaje się, że jeżeli ktoś nie pracuje zawodowo, to ma tego wolnego czasu dużo. Niestety, tak nie jest. Osoby „niepracujące”, czyli takie jak ja, 24 godziny na dobę mają zajęcie. Ode mnie wymaga się więcej niż od osoby „pracującej”. Ja nie mam wymówki, że nie mogłam czegoś zrobić albo nie zdążyłam czegoś zrobić. Nie mam prawa być zmęczona pracą zawodową, więc cały czas muszę trzymać fason. Dlatego też, w wolnym czasie robię mniej więcej to samo co normalnie, czyli prowadzę dom. Jednak kiedy wygospodaruję chwilę dla siebie, to siadam i czytam książki. Uwielbiam czytać książki, przenoszą mnie onew zupełnie inny świat. Lubię również rozwiązywać krzyżówki, czy też oddawać się swoim pasjom kulinarnym.
Co lubisz, a czego nie lubisz robić w wolnym czasie?Lubię jak wszystko działa poprawnie. Lubię, kiedy rozdane przeze mnie zadania są wykonane. Wiadomo, że każdy chce, aby go słuchano, ale niestety nieraz tak jest, że muszę robić nie tylko to co sobie założę, ale również poganiać lub wykonywać pewne rzeczyza innych. Lubię piec ciasta. To jest właśnie ta moja druga pasja, to moje drugie hobby oprócz czytania książek. Uwielbiam to robić. Niestety obowiązki domowe to nie tylko przyjemności. Są to również zadania, których nie lubimy, a musimy je wykonać. Jednymz takich zadań, których nie cierpię, jest prasowanie. Nazywam to „surfowaniem po gorącej desce”.
Czy masz jeszcze jakieś inne zajęcia?Tak. Zapomniałabym, że oprócz tego, że jestem mamą i dyrektorem firmy „Dom Cieślaków”, jestem konsultantką kosmetyczną. Jest to takie zajęcie, troszkę z dziedziny marketingu, trochę z dziedziny psychologii, dlatego że sprzedawanie kosmetyków to przede wszystkim odgadywanie potrzeb klientek, podsuwanie im rozwiązań, rozwiewanie dylematów, spełnianie zachcianek oraz trafianie w ich gusta zapachowe czy też kolorystyczne. Przede wszystkim bycie konsultantką jest dla mnie pretekstem do wyjściaz domu, spotkania przy kawie, pogawędki, czasem wymiany pewnych doświadczeń.
Jak długo się tym zajmujesz?Konsultantką jestem od osiemnastego roku życia, czyli prawie 20 lat. Na początku miała to być czysta ekonomia. Zaczynałam od małych zamówień. Będąc konsultantką nawiązuję pewne znajomości, przyjaźnie, które powodują, że osoby wracają do mnie, aby złożyć zamówienie, czy też po prostu porozmawiać. Wiedzą, że mogą na mnie polegać. Częstood nich słyszę, że rzeczy niemożliwe robię od ręki, a na cuda muszą czekać 3 dni.
Mówiłaś, że lubisz czytać książki. Jakiego rodzaju są to książki?Uwielbiam książki kryminalne z nutą dreszczyku, emocji, jakąś zagadką. Chętnie sięgampo powieści historyczne, zwłaszcza z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w których są opisane tragedie ludzi, czasy powojenne, sytuacje w obozach koncentracyjnych. Nie lubię natomiast „romansideł”.
Mówiłaś też, że jesteś dobrym cukiernikiem. Skąd czerpiesz inspiracje?Nie wiem czy jestem dobrym cukiernikiem, to pytanie należałoby zadać konsumentom moich wypieków. Zaczęłam piec ciasta dosyć wcześnie. Miałam może 13 lat, kiedy upiekłam pierwsze ciasto. Każdy kolejny wypiek, który mi wychodził i smakował domownikom dodawał mi skrzydeł. Za każdym razem próbowałam czegoś nowego. Swój pierwszy tort upiekłam dla swoich dzieci, okazało się wtedy, że to nie jest takie trudne udekorować i ozdobić ciasto. Preferuję zasadę „dla chcącego, nie ma nic trudnego”. Jeżeli się czegoś chce, jeżeli się to lubi robić, to nie ma rzeczy niemożliwych. Nie zawsze ciasto wychodziło. Zdarzył się zakalec raz czy drugi. Natomiast na święta, kiedy wiem,że przyjedzie rodzina, zawsze robię ciasto z nowego niesprawdzonego przepisu. Robię to, ponieważ wiem, że jeżeli ciasto nie wyjdzie, nikt nie będzie o tym wiedział.
Jak odreagowujesz stres?Będąc w domu cały czas, można powiedzieć, że ma się bardzo dużo stresów. Niestety trzeba wszystko usprawniać tak, żeby nic się nie posypało. Trzeba również pamiętać o wielu rzeczach, nawet tych błahych. Musimy jednak podchodzić do tego z dystansem, ponieważ musimy również pamiętać o sobie, mieć przyjaciół, do których zawsze można się zwrócić. Ruch też jest dobrym sposobem na odstresowanie się. Ja uczęszczam na zajęcia zumbyod ok. 3. lat. Wiadomo, że oprócz odrobiny ruchu i dobrego samopoczucia, mamy również tzw. terapię psychoruchową pozwalającą nam na rozluźnienie się. Mimo zmęczenia fizycznego, odpoczywa się psychicznie.
Masz może jakąś radę dla nie pracujących mam?Przede wszystkim, nie pozwolić na zamknięcie się w domu. Trzeba mieć jakąś pasję, tak jak w moim przypadku jest to czytanie książek, pieczenie ciast. Trzeba wyjść z tym do ludzi, wymieniać się przepisami, książkami. Bycie konsultantką wymaga pewnych szkoleń, wyjazdów. Dla mnie jest to taka forma samorozwoju, ciągle trzeba do niego dążyć. Powinniśmy pamiętać o tym, że człowiek uczy się całe życie. Nie można zamknąć sięw czterech ścianach. Poznawajmy świat, czytajmy książki. Wymiana doświadczeń powoduje, że cały czas się uczymy i rozwijamy.
Czy chciałabyś zmienić coś w swoim życiu?Na pewno chciałabym pójść do pracy. Wyjść do ludzi. Niestety z powodów prywatnychna razie nie mogę. Ale myślę, że dopóki mamy marzenia, są one możliwe do zrealizowania.
Masz jakiś przekaz do czytelników?Mogę powiedzieć, żebyście się rozwijali, dbajcie o samorozwój. Nie pozwólcie, aby otoczenie was przytłoczyło. I myślę, że to tyle.
Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu. Do widzenia.Również dziękuję i do widzenia.
Magdalena Cieślak, klasa 8
24
Międzyszkolny Konkurs Creative pisanie... rozstrzygnięty!
Wasza kreatywność i pomysłowość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!Serdecznie dziękujemy za tak liczne wzięcie udziału w konkursie.Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody oraz 2 wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.(Organizatorzy przekażą nagrody do każdej ze szkół biorących udział w konkursie, a o sposobie odbioru nagród poinformują nauczyciele koordynujący konkurs w danej szkole.)
Kategoria klas 1-3
1 miejsce- Tobiasz Drzewiecki
2 miejsce - Adam Sobiś
3 miejsce - Filip Warmiński
Wyróżnienia:
Lena Sakwa oraz Jakub Antas
Kategoria klas 4-5
1 miejsce - Julia Cieślak
2 miejsce- Adam Ratajczak
3 miejsce - Kaper Kałuża
Wyróżnienia: Julia Jasińska oraz Nadia Przybylska
Kategoria klas 6-8
1 miejsce - Karina Cieślak
2 miejsce - Wiktoria Kaszuba
3 miejsce - Paweł Kamiński
Wyróżnienia: Michał Brzeziński oraz Daria Kamińska
Gratulujemy!
RYMOWANKI
W ramach lekcji muzyki uczniowie naszej szkoły – ćwicząc rytmizację tekstu – przygotowali rymowanki na temat wiosny i koronawirusa. Jednym udały się one lepiej, innym trochę mniej… Najważniejsze jednak, że wywołują uśmiech na twarzy, który jest nam tak bardzo potrzebny w tych trudnych czasach. Dziękuję wszystkim autorom, ponieważ była to praca dodatkowa, w którą tak ochoczo się zaangażowali. Życzę miłej lektury😊…Ptaki ćwierkają, wiosnę witają,jaskółki radośnie śpiewają o wiośnie.Bociany wracają, gniazda uwijają,jabłoń zakwita, wiosnę powita kwiatami pięknymiprzez dzieci lubianymi.
Ciepłe buty i czapy do szafy rzucamyi na wiosnę czekamy.
( Nadia Przybylska kl. 5)
…Przyszedłeś do nas niespodziewanie.Chce, żebyś zniknął zanim zjem śniadanie!Zrobiłeś na świecie dużo zamieszania,Mam dość zdalnego nauczania !Więc wirusie mój kochany,Prędko zmieniaj swoje plany.Rączki myję, pielęgnuje,Anty żelem przed tobą się smaruje.
( Kacper Kałuża kl. 5)
„ Witaj wiosno”Witaj wiosno ukochana, promieniejesz już od ranaDrzewa, krzewy, kwiaty, łąki, zakwitają wszystkie pąkiCzekaliśmy cały rok na twój pierwszy pewny krok!Wszystko budzi się do życia, jest gotowe na odkrycia!
( Zuzanna Malecka kl. 5 i Patryk Małecki kl. 6)
…Nadeszła wiosna i słonko świeciNa podwórku siedzą dzieciPo ulicy nie biegająBo koronawirusy rozrabiają.
Tego wirusa się boimy,Żeby uciekł go prosimyZabrał kolegów i panie w szkoleA ja tam być wolę!
„ Żegnaj wirusie!” – głośno krzyczymy„ Oddaj nam życie , o jakim marzymy!”
( Wojciech Małecki kl. 4)
WiosnaWiosno moja miła, tyś mi się piękna przyśniła.Wiosno moja miła, czyś ty się oby nie spóźniła?Wiosno moja miłą, bo się zima nieznośnie zagnieździła.Wiosno moja miła, ja już Marzannę utopiłem a tu nie widać żonkila.Wiosno moja miła, bo ja się tak za tobą - piękną i zieloną – stęskniłam.Wiosno moja miła, przyjdź do nas niespodzianie. Jesteś już tu, bocianie?Wiosno moja miła, o już cię zobaczyłam i w grządkach siać zaczynam!
( Adam Ratajczak kl. 5 )
„ Witaj wiosno!”Mrozy, śniegi się skończyłyNadeszła piękna poraWiosna! Pora radosna!Kwitną kwiaty, pachnie sosna!Już wiosna! Już wiosna!
( Aleksandra Gaweł kl. 4)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie